مشاوره دبیرستان دوره اول آیین روشن منطقه 3

امام علی (ع)می فرمایند:با خردمندان مشورت کن تا از لغزشها و پشیمانی ایمن گردی.

مشاوره دبیرستان دوره اول آیین روشن منطقه 3

امام علی (ع)می فرمایند:با خردمندان مشورت کن تا از لغزشها و پشیمانی ایمن گردی.

مشخصات بلاگ
مشاوره دبیرستان دوره اول آیین روشن منطقه 3

کسی که قادر است شما را خشمگین کند،کنترل شما را در دست دارد.
ضمن عرض سلام حضور مراجعین محترم به وبلاگ شخصی ،اینجانب زهرا مرزبان کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی ،مدرس آموزش خانواده ،دانش پذیر دکترای روانشناسی سلامت ،پژوهشگر ،نویسنده خوش آمدید.

بایگانی

همایش بهداشت و روان

شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۵، ۱۰:۵۳ ق.ظ

همایش استانی بهداشت روان مورخ 27مهر95درتالارفرهنگ باشرکت مسئولین وزارت آموزش وپرورش،ریاست سازمان نظام روانشناسی ومشاوره ایران،ریاست مشاوران شهرتهران ومعاونان محترم،همچنین تمام مدیران ومشاوران شهرتهران دراین همایش حضورداشتند.

واینک گزارشی کوتاه  از همایش استانی "کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه" درتالارفرهنگ تهران:
  روز سه شنبه 27 مهرماه، همایش "کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه" به مناسبت هفته بهداشت روان از سوی اداره مشاوره تربیتی و دوره های تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در محل تالار فرهنگ برگزار گردید. این همایش با سخنرانی ابوالفضل رحمانی، مدیرکل اداره مشاوره تربیتی آموزش و پروش شهر تهران آغاز شد و با ارائه نتایج پژوهش های انجام شده توسط مشاوران مدارس شهر تهران ادامه یافت. رحمانی در سخنان خود به ظرفیت مشاوران در بهبود وضعیت شاخص های امنیت اجتماعی و بهداشت روان اشاره نمود و از پیگیری سازوکارهایی جهت حضور مشاوران در مقاطع پایین تر تحصیلی نیز خبر داد. وی در ادامه گفت: هفته بهداشت روان فرصت مناسبی است تا با همکاری و هماهنگی ارکان مدرسه و سایر نهادهای بیرونی، فضای مناسبی جهت گفتمان سازی و ایجاد وحدت شناختی در خصوص ضرورت و اهمیت بهداشت روان داشته باشیم.

دیگر سخنران این همایش آقای دکتر الهیاری، مدیر نظام مشاوره و روانشناسی کشور بود که با اشاره به صحبت های مدیر مرکز مشاوره تربیتی شهر تهران، نقش حساس و جایگاه مهم مشاوران مدارس در ارتقاء بهداشت روان شهروندان را تشریح نمود. از دیگر نکات اصلی در سخنرانی دکتر الهیاری لزوم اتخاذ رویکرد کلان به مشاوره در سطح کشور و نظام آموزشی کشور، تمرکز بر ارتقاء بهداشت روان از دوره کودکی و مقایسه برخی شاخص های بهداشت روان در کشور با کشورهای توسعه یافته بود. الهیاری گفت: تاریخ مصرف این تفکر که "سلامت موضوعی مقطعی بوده و صرفا دارای یک متولی خاص است، تمام شده است؛ چرا که امروزه بحث بهداشت روان باید در مورد تمام شهروندان در تمام سنین و از سوی تمامی نهادها پیگیری شود".

دکتر الهیاری در پایان سخنرانی خود از نگاه مثبت دولت و مجلس و قوه قضائیه به مساله مشاوره خبر داد و تاکید کرد که در سازمان تحت مدیریت خود و ادارات تابعه به هیچ عنوان نگرانی از بابت مواضع مخالف وجود ندارد؛ چرا که با اعتقاد به برحق بودن و نیز اطمینان از نیاز مردم به مشاوران و اعتماد به کار مشاوران می توان با تمام قوا ایستادگی نمود. وی با تاکید بر لزوم تخصص گرایی در امر مشاوره و روانشناسی گفت: ما آنقدر در این موضع ایستادگی می کنیم تا این گفتمان بر جامعه مسلط گردد که مشاوران متولیان اصلی سلامت روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان هستند و کسان دیگری حق ورود به این عرصه را ندارند و اگر لازم باشد بر علیه کسانی که بطو غیر مجاز در این حوزه ورود کنند، اقامه دعوی می کنیم. حسن ختام این همایش جمله پایانی سخنرانی دکتر الهیاری بود که "کشتی قدرتمند مشاوره و روانشناسی در کشور در امواج متلاطم و خروشان اقیانوس ها به پیش می رود و ما به همت شما مشاوران و تلاش های مدیران این حوزه از جمله جناب رحمانی مدیر اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران حتما موفق خواهیم بود."

در پایان همایش جمعی از شرکت کنندکان ضمن تبادل تجارب و بررسی موضوعات مطرح شده در همایش، به ثبت عکس یادگاری دسته جمعی با رئیس سازمان نظام مشاوره و مدیر اداره مشاوره تربیتی اداره کل شهر تهران پرداختند. برگزاری همایش "کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه" با رویکردی تخصصی و حضور پرشمار مشاوران در این مراسم را می توان قدمی از سوی مرکز مشاوره تربیتی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در جهت تقویت مشاوره و گفتمان سازی در این عرصه حساس دانست.
برگزاری همایش تخصصی "کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه" با رویکردی تخصصی و حضور وسیع مشاوران در این همایش را می توان قدمی از سوی مرکز مشاوره تربیتی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در جهت جلب نظرعموم و گفتمان سازی در این عرصه دانست.

  • زهرا مرزبان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی